Kredyt hipoteczny — na co zwrócić uwagę?

kredyt-hipoteczny-o-czym-pamietac

Z kolei raty malejące wiążą się z koniecznością obsługi wyższej raty przez pierwsze lata spłaty kredytu, jednak są tańszym rozwiązaniem….Raty równe czy malejące? Istotną kwestią przy wyborze kredytu mieszkaniowego jest rodzaj rat. Wpływają one nie tylko na całkowity koszt kredytu, ale również na naszą zdolność kredytową — raty stałe mogą ją polepszyć. A która opcja okaże się korzystniejsza?

Co to jest RRSO? Jak obliczyć rzeczywistą roczną stopę oprocentowania?

rrso-kredytu-co-to-jest

Co więcej, na RRSO wpływ ma również rodzaj raty. Choć RRSO w przypadku kredytu z ratą stałą jest niższe niż przy racie malejącej, to jednak koszt znacznie wyższy….Bierze się pod uwagę kwotę do spłaty, czas na nią, kwotę wypłaty raty i wiele innych. Jednak nie ma co ukrywać, dla większości z nas wyliczenie tego wzoru jest zbyt trudne. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest skorzystać z kalkulatorów, które to umożliwiają.

Jak porównywać kredyty? Oprocentowanie, prowizje, co jeszcze sprawdzać?

Banknoty pieniędzy

Wzięcie dużego kredytu z krótkim czasem spłaty może być ryzykowne, ponieważ wysoka rata będzie pochłaniać większość naszych przychodów, a tym samym decydowanie nadwyrężać nasz budżet….Okres kredytowania także będzie ważny, ponieważ pożyczona kwota będzie podzielona na raty, które trzeba spłacić. Im dłuższy czas kredytowania, tym mniejsze sumy, ale jednocześnie, tym większe będą też ostateczne koszty kredytu (dłuży czas, więcej odsetek).