Popularne, największe firmy kredytowe, parabanki w Polsce, lista top 10

dolary

Gdzie pożyczyć pieniądze? Sprawdź listę działających w Polsce firm, w których możesz starać się o prostą i szybką pożyczkę.

 1. lendon.pl
 2. Extraportfel.pl
 3. Net Credit
 4. Ferratum Bank
 5. Kuki.pl
 6. Finbo
 7. Wonga
 8. TaniKredyt
 9. Wandoo
 10. Credilo

1. lendon.pl

Można tu pożyczyć do 6000 zł w każdej chwili, 24 godziny na dobę. Nie trzeba do tego spełniać skomplikowanych formalności – wystarczy mieć dowód osobisty. Pożyczka jest przyznawana już w 15 minut, a pieniądze trafiają na konto nawet tego samego dnia. Pożyczka jest elastyczna – to pożyczkobiorca wybiera jej kwotę i termin spłaty.

A do tego wszystkiego pierwszą pożyczkę można otrzymać za darmo. Natomiast dla stałych klientów przewidziano rabaty na kolejne pożyczki.

2. Extraportfel.pl

Ta firma oferuje pożyczki chwilówki od 100 do 6000 zł na okres 45 dni. Decyzja w sprawie przyznania pożyczki jest podejmowana szybko i bez uciążliwych formalności, a przelew dokonywany jest błyskawicznie. Extraportfel.pl to też pełna dyspozycyjność – usługi dostępne są 24 godziny na dobę przez cały rok.

3. Net Credit

Ta firma, działająca na polskim rynku od 2011 roku, należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i regularnie zajmuje wysokie miejsca w rankingach. Pożyczka udzielana jest online. Żeby ją otrzymać, nie trzeba wypełniać wielu formalności – wystarczy do tego dowód osobisty, adres e-mail, podłączenie do internetu i rachunek bankowy.

4. Ferratum Bank

To część obsługującej 2 mln klientów Grupy Ferratum, która jest największą w Europie firmą oferującą usługi finansowe za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych. Jest to też pierwsza w Europie firma, która wprowadziła mobilne mikropożyczki.

Również tu proces wzięcia pożyczki przebiega bardzo prosto i całkowicie online. Można za pomocą suwaków dopasować do swoich potrzeb kwotę i okres pożyczki.

5. Kuki.pl

Kuki.pl oferuje szybką i łatwą, dostępną przez całą dobę rejestrację, szybkie rozpatrzenie wniosku o pożyczkę, niskie opłaty za korzystanie z niej, a także możliwość przedłużenia okresu jej spłaty, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pożyczka nie wymaga dostarczenia zabezpieczenia, poręczenia ani zaświadczenia o dochodach. Może zostać zaciągnięta na kwotę 200 – 15 000 zł, a okres spłaty wynosi od 1 do 30 dni.

6. Finbo

Tutaj pożyczkę można wziąć właściwie błyskawicznie. Wniosek zostaje zweryfikowany nawet w 3 minuty, a przelew środków jest możliwy w 15 minut od momentu uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej, jeśli konto pożyczkobiorcy znajduje się w jednym z ośmiu banków, z którymi Finbo współpracuje.

7. Wonga

Wonga udziela pożyczek krótkoterminowych (okres spłaty to 1-60 dni) i ratalnych (do 60 miesięcy). W przypadku pożyczek krótkoterminowych można pożyczyć kwotę od 50 do 1500 zł, natomiast w ratalnych kwota może wynieść nawet do 20 000 zł, a do tego jedna rata jest darmowa.

8. TaniKredyt

Wystarczy wypełnić prosty formularz i dokonać opłaty rejestracyjnej, by móc korzystać z pożyczki. Firma zapewnia tez bezpieczeństwo – dane w serwisie są chronione i szyfrowane, nie mogą więc zostać przechwycone przez osoby trzecie.

9. Wandoo

Wandoo.pl udziela szybkich pożyczek krótkoterminowych na kotę do 8000 zł na okres do 30 dni. Nowi klienci mogą liczyć na więcej – przygotowano dla nich ofertę pożyczki do 3000 zł z RRSO 0%.

10. Credilo

Tu również nowiu klienci mają łatwiej. Pierwsza pożyczka do 1000 zł jest całkiem za darmo, nowi pożyczkobiorcy nie poniosą więc żadnych kosztów. Pieniądze na koncie zjawiają się już po 5 minutach.

5 Replies to “Popularne, największe firmy kredytowe, parabanki w Polsce, lista top 10”

 1. Wandoo to parabank? Myślałam, że firma pożyczkowa… parabanki zupełnie nie budzą mojego zaufania. Jeszcze firmy pożyczkowe ujdą, ale parabankom mówię stanowcze nie!

 2. Też właśnie najbardziej kojarzę takie nazwy, jak Provident, Bocian, czy Vivus. Mam wrażenie, że najbardziej się reklamują.

  1. To raczej kwestia długiej obecności na rynku, reklam różnych firm tego rodzaju jest teraz multum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *