Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Banknoty 100 zł

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj zobowiązania, jaki przeznaczany jest na różne inne produkty finansowe, które już zostały zaciągnięte. Skonsolidować można kredyty, pożyczki, a nawet karty kredytowe. Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym i gdzie najłatwiej go dostać?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zobowiązań w jedno. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznacza się na spłatę innych zobowiązań, np. kredytu gotówkowego, samochodowego, czy karty kredytowej. Dzięki temu do spłaty pozostaje jeden kredyt z wydłużonym okresem kredytowania i mniejszą ratą. Warto z takiego rozwiązania skorzystać, jeśli nasza sytuacja finansowa jest coraz gorsza. Kredyt konsolidacyjny może pomóc w uniknięciu długów.

Gdzie kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć?

Wiele banków oferuje kredyt konsolidacyjny. Nie każdy jednak może go otrzymać. Osoby, które starają się o taki produkt finansowy, nie mogą być zadłużone. Banki dokładnie weryfikują potencjalnych kredytobiorców i sprawdzają, jak wygląda ich sytuacja finansowa. Warto więc zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, zanim będziemy mieli problemy ze spłatą zobowiązań na czas.

Ci, którzy spłacają kilka kredytów czy pożyczek i są już zadłużeni, mogą wziąć kredyt, a raczej pożyczkę konsolidacyjną w parabanku lub prywatnej firmie pożyczkowej. Takie instytucje nie zawsze sprawdzają bazy BIK i KRD. Oznacza to więc, że nawet osoby już zadłużone mogą skonsolidować zobowiązania. Ponadto, w firmach pożyczkowych takie „wsparcie” uzyskać można szybciej niż w bankach.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Przede wszystkim uzyskiwana jest jedna rata, często niższa niż spłaty kilku poprzednich zobowiązań. Wydłuża się przez to okres kredytowania, ale dzięki temu polepsza się nasza sytuacja finansowa i możemy uniknąć wpadnięcia w długi. Można też z bankiem negocjować warunki umowy, w końcu przenosimy swoje zobowiązania do innej instytucji. Niektóre banki umożliwiają też dobranie dodatkowej gotówki na bieżące potrzeby, zależy to jednak od naszej zdolności kredytowej. Warto jednak pamiętać o regularnej spłacie takiego kredytu, by nie trafić do bazy BIK czy KRD. Na korzyść jest fakt, że w większości przypadków sami możemy ustalić, którego dnia będziemy wpłacać należną ratę.

Jak szukać kredytu konsolidacyjnego?

Warto korzystać z internetowych narzędzi, dzięki którym można znaleźć oferty odpowiadające naszym potrzebom. Pomocne w tym są porównywarki kredytów konsolidacyjnych oraz rankingi z aktualnego miesiąca. Za ich pomocą można porównać, jakie jest oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, RRSO, prowizja, miesięczna rata czy całkowita kwota do spłaty. Będąc osobą niezadłużoną, przeglądać należy oferty banków. Można w tym celu umówić się również z doradcą finansowym, który podpowie, jak uniknąć długów. Z kolei ci, którzy już w długi wpadli, mogą porównywać oferty pożyczek konsolidacyjnych, jakie są oferowane przez wiele firm pożyczkowych oraz parabanków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *