Jak uzyskać kredyt gotówkowy? Jak wziąć kredyt konsumpcyjny w banku?

kredyt-gotowkowy-konsumpcyjny-jak-otrzymac

Kredyt gotówkowy to bezpieczny produkt bankowy, który możemy uzyskać bez zbędnych formalności. Wystarczy, że będziemy mieli przy sobie ważny dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. A co jeszcze warto wiedzieć o kredycie konsumpcyjnym? I kto może go uzyskać?

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt? Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat i posiadać zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty kapitału i odsetek w określonym w umowie terminie. Bank sprawdza ją za pomocą analizy ilościowej i jakościowej. W tej pierwszej sprawdzane są nasze miesięczne dochody, koszty utrzymania i obecne zadłużenia, czyli aktualne kredyty lub karty kredytowe, jakie posiadamy. Z kolei analiza jakościowa obejmuje wszystkie pozostałe aspekty, takie jak wiek, stan cywilny czy staż pracy. Ważna jest także nasza historia kredytowa, dzięki której bank może sprawdzić, czy dotychczas regulowaliśmy raty w terminie.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy można ubiegać się właściwie z każdym zarobkiem, ponieważ zdolność do spłaty zobowiązania przez klienta jest oceniana indywidualnie. Każdy bank samodzielnie ustala warunki przyznania kredytu, a o przyznaniu pożyczki decyduje nasza zdolność kredytowa, a nie tylko wysokość miesięcznych zarobków.

Dla przykładu, osoba, która ma niższe dochody, ale dotychczas spłacała wszystkie zobowiązania w terminie, ma większe szanse na otrzymanie kredytu w banku, niż kredytobiorca, który ma negatywną historię w BIK.

Jakie dokumenty do kredytu?

Jakie dokumenty będą nam potrzebne, do otrzymania kredytu konsumpcyjnego? Na szczęście kredyt gotówkowy nie wymaga od nas zbyt wielu formalności. Wśród niezbędnych dokumentów znajdzie się tylko dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach, które możemy uzyskać od pracodawcy. Taka informacja o wysokości uzyskiwanych dochodów, będzie podstawą do oceny naszej zdolności kredytowej.

Co ważne, banki coraz częściej wychodzą naprzeciw swoim klientom i oferują kredyty gotówkowe dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Na rynku znajdziemy także kredyty bez zaświadczeń o dochodach, jednak takie pożyczki zazwyczaj udzielane są na niższe kwoty.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsumpcyjny?

Jeśli zależy nam na czasie, powinniśmy się zastanowić, w jakim banku najszybciej dostaniemy kredyt gotówkowy. W końcu niektóre banki weryfikują swoich klientów w jeden dzień, a inne mogą potrzebować na to nawet tygodnia. Z reguły, kredyt gotówkowy najszybciej otrzymamy w banku, w którym posiadamy już konto osobiste, ponieważ wtedy może on łatwo potwierdzić naszą wiarygodność kredytową.

Szybciej można też zaciągnąć kredyt gotówkowy na niską kwotę (do kilku tysięcy złotych). W niektórych bankach w takim przypadku nie trzeba nawet przynosić zaświadczenia o dochodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *